Jak zarabiać na wynajmie krótkoterminowym

Sobota, 16 czerwca 2018, Warszawa

Prowadzisz biznes wynajmu krótkoterminowego?

Planujesz prowadzić taki biznes?

Masz jeden, kilka albo kilkadziesiąt apartamentów?

Co zyskasz i czego się nauczysz?

Pozyskiwanie gości

Własna marka, bezpośrednie rezerwacje, Social Media, Booking.com czy Airbnb?

Booking.com

Jak współpracować, żeby zarabiać?

Efektywne zarządzanie

Klucze, sprzątanie, pranie, płatności – jak robić to lepiej?

Automatyzacja

Jak ułożyć biznes, żeby „sam się robił”?

Większa rentowność

Jak analizować i zwiększać rentowność tego biznesu?

Budowa skali

Jak szybko z kilku apartamentów zrobić kilkaset?

Podatki

Jak rozliczać krótki najem, co z VAT-em, kasą fiskalną?

Tylko praktyczna wiedza

Każdy z prelegentów prowadzi lub prowadził z sukcesem biznes wynajmu krótkoterminowego

Networking

Wymienisz doświadczenia z prawie setką osób z tego biznesu

O szkoleniu Jak zarabiać na wynajmie krótkoterminowym

W trakcie tego jednodniowego szkolenia 6 ekspertów – praktyków przekaże Ci pigułkę wiedzy o tym, jak robić najem krótkoterminowy: jak pozyskiwać gości do Twoich apartamentów (w szczególności jak współpracować z Booking.com), jak efektywnie obsługiwać Twoje apartamenty, jak zwiększyć Twój biznes z kilku do kilkudziesięciu (albo nawet kilkuset) apartamentów, a także jak rozliczać taką działalność.

Prelegenci – Pierwsza połowa dnia

Aleksandra Olejnik

Booking Home Partner Manager Booking.com, związana z branżą hotelarską od 13 lat

Od ponad roku zajmuje się nadzorowaniem mieszkań oraz apartamentów na portalu Booking.com. Wcześniej przez 3 lata zarządzała obiektami apartamentowymi w Warszawie „Warsaw Design Apartments”, współpracując również z Booking.com. Doświadczenie zdobywała między innymi w hotelach „Novotel” w Warszawie i „Premier Inn” w Wielkiej Brytanii, gdzie obejmowała różne stanowiska, zaczynając od recepcjonistki, poprzez kierownika recepcji, kierownika pionu hotelarskiego aż do kierownika hotelu.

Prelegenci – Druga połowa dnia

Beata Pawłusiewicz

Manager Zarządzający Mieszkaniami na Wynajem Krótkoterminowym

Z sukcesem rozwija własną działalność gospodarczą w branży zarządzania najmem. Zaczynała od jednego własnego apartamentu w portfelu. W czwartym roku działalności liczba powierzonych jej w zarządzanie mieszkań wzrosła do 40, a plan rozwojowy zakłada obsługę 50 mieszkań w sezonie letnim 2018.

Jako człowiek orkiestra od stycznia 2018 współpracuje z Agencją Nieruchomości Remax i pomaga swoim klientom kupić wymarzoną nieruchomość pod inwestycję idealną pod najem na doby.

Jej klientami są turyści i biznesmeni z całego świata oraz inwestorzy, którzy posiadają mieszkanie w Krakowie i chcą z jego wynajmu czerpać wyższe zyski.

Jest absolwentką Bankowości i Finansów z wieloletnim managerskim doświadczeniem w międzynarodowych korporacjach takich jak: PriceWaterhouseCoopers, IBM, Philip Morris International, Capgemini, Aon.

Na emeryturze otworzy przytulny butikowy pensjonat w Tyrolu i już dziś do niego zaprasza. Nie musicie czekać jeszcze aż 20 lat, ma zamiar to zrobić w ciągu najbliższych 5 lat.

Grzegorz Grabowski

Ekspert od podatków w nieruchomościach, współwłaściciel biura rachunkowego

Współwłaściciel biura rachunkowego wyspecjalizowanego w rynku nieruchomości. Jego firma obsługuje wielu klientów prowadzących najem krótkoterminowy, handel lokalami mieszkalnymi, a także najem, podnajem i inne formy zarabiania na nieruchomościach. Sam inwestuje w mieszkania na wynajem, ale na swoim koncie ma również flipy oraz apartament dla turystów w Zakopanem.

Jest autorem bloga wynajmistrz.pl, za pośrednictwem którego pomaga czytelnikom w problemach związanych z podatkami w nieruchomościach, rozliczeniami z najemcami, inwestorami oraz goścmi i w innych kwestiach.

Twórca kilku kursów video o podatkach w nieruchomościach, aplikacji internetowej przeznaczonej dla właścicieli wynajmowanych mieszkań, służącej do samodzielnego rozliczania podatku od najmu i rozliczeń z najemcami.

Członek założyciel Stowarzyszenia Właścicieli Nieruchomości na Wynajem “Mieszkanicznik”, ekspert Stowarzyszenia od rozliczeń podatku od najmu i rozliczeń z najemcami.

Łukasz Bazarewicz

Założyciel i prezes zarządu VISENTO S.A., operator sieci apartamentów VISENTO działającej w Białymstoku i Warszawie

Przedsiębiorca młodego pokolenia z 10-letnim doświadczeniem w biznesie. W ramach swojej działalności stosuje skuteczne strategie marketingowe, które pozwoliły mu osiągnąć bardzo wysoką rozpoznawalność marki na lokalnych rynkach, niemalże 80-procentowe obłożenie oraz 50-procentowy udział rezerwacji bezpośrednich w całym biznesie.

Wojciech Maniecki

Właściciel firm obsługujących nieruchomości w Sopocie, Gdańsku i Warszawie

Jego firmy obsługują m.in.:
– ponad 100 apartamentów,
– zautomatyzowany hostel,
– kilkadziesiąt pokoi na wynajem.

Pierwsze kroki na rynku nieruchomości postawił 4 lata temu w Sopocie. Samodzielnie, od zera doszedł do poziomu kilkudziesięciu apartamentów w 3 miastach. Popełnił po drodze wszystkie możliwe błędy. Przepracował tysiące godzin przechodząc przez wszystkie „szczeble” kariery w najmie krótkoterminowym. Od pozyskiwania mieszkań na podnajem, przez sprzątanie apartamentów, naukę obsługi wałka i młotka, rozwiązywanie problemów gości, po stworzenie działającego, zautomatyzowanego modelu obsługi nieruchomości w najmie dobowym. Kieruje się zasadą: minimum kosztów, minimum pracy, maksimum zysków i spokojna droga na emeryturę.

Uczestniczył i doradzał w wielu transakcjach kupna nieruchomości, flipach, podziale na pokoje, najmie krótko i długoterminowym, testując i szukając najbardziej korzystnych modeli inwestowania w nieruchomości. Ostatecznie skupił się na poszukiwaniu drogi do szybkiego skalowania biznesu obsługi najmu.

Kamil Kosior

Pomysłodawca, Członek Zarządu Rent like home

Rent like home, należący do Lloyd Group, jako operator w 2 lata zbudował ofertę 150 apartamentów zarządzanych w 3 miastach w Polsce – w Zakopanem, Warszawie i Międzyzdrojach.

Firma jest również partnerem firmy Nickel Development i jest operatorem zarządzającym inwestycją Apartamenty Koło Brzegu w Kołobrzegu, która zostanie otwarta w 2020 roku.

Rent like home to jego drugie dziecko biznesowe. Jako manager i przedsiębiorca posiada 14-letnie doświadczenie w biznesie. W skład Lloyd Group wchodzi także marka Lloyd Properties, duży pośrednik nieruchomości posiadający oddziały w Warszawie i Wrocławiu, który do dnia dzisiejszego pośredniczył w transakcjach o wartości ponad 600 mln zł.

Michał Borychowski

Przedsiębiorca i praktyk wynajmu krótkoterminowego

Pomaga rozwinąć skrzydła i osiągać maksymalne przychody osobom wynajmującym lokale krótkoterminowo poprzez doradztwo, konsultacje, kursy online i grupę na Facebooku.

Jego przygoda z nieruchomościami sięga roku 2005, kiedy pierwszy raz nabył prawa do mieszkania u dewelopera, a następnie dokonał cesji umowy z zyskiem. W kolejnych latach realizował podobne inwestycje, jak również inwestycje na wynajem długoterminowy.

Michał wynajmuje krótkoterminowo apartamenty w Kołobrzegu oraz w Warszawie (na zasadzie podnajmu). Od czterech lat mieszka na stałe w Hiszpanii i swoimi apartamentami zarządza zdalnie. Pozwoliło mu to zebrać szerokie doświadczenie w tym zakresie.

Airbnb i jego możliwości zna jak własną kieszeń. Pomaga innym optymalizować oferty w tym serwisie, ustalać odpowiednie strategie cen oraz dostępności.

Prywatnie jest mężem, a także ojcem dwójki małych dzieci. Uwielbiają razem podróżować, a wtedy naturalnie korzystają z ofert umieszczanych na Airbnb i Booking.

Michał będzie dostępny w charakterze doradcy, z którym każdy uczestnik będzie mógł w trakcie szkolenia skonsultować swój przypadek i uzyskać fachową poradę

Agenda – od rana do wieczora wiedza i networking

Pierwsza połowa dnia (9:00 – 13:15, sobota, 16 czerwca 2018)

}

9:00 – 9:15

Przywitanie i przedstawienie prelegentów oraz agendy

}

9:15 – 13:15

Marketing, czyli jak pozyskiwać gości do swoich apartamentów (pośrednicy: Booking.com, Airbnb, własna strona, Facebook, eventy, inne)

– Łukasz Bazarewicz

 

 • Jak wykreować markę w biznesie najmu krótkoterminowego w oparciu o social media, ale także „rynek tradycyjny” – konkretne wskazówki dot. strategii w oparciu o case studies
 • Zarządzanie poszczególnymi kanałami rezerwacji (OTA, rezerwacje bezpośrednie) – rola channel managera
 • Jak zwiększyć ilość rezerwacji bezpośrednich w swoi biznesie, zwiększać przychód z klienta i uniezależnić się od OTA (Booking.com, Airbnb)
 • Jak wykorzystać OTA do budowania swojej marki
 • Success story VISENTO – czyli jak osiągnęliśmy tak wysoki wynik rezerwacji bezpośrednich
Przerwa kawowa

Jak zarobić na wynajmie krótkoterminowym z Booking.com

– Aleksandra Olejnik

 

 • Kim jesteśmy?
 • Prowizja – za co płacę Booking.com
 • Współpraca z Booking.com
 • Narzędzia do optymalizacji przychodów
Przerwa kawowa

Najem krótkoterminowy – jak z pracy na dwa etaty zrobić zautomatyzowany biznes

– Wojciech Maniecki

 

 • Jak zminimalizować własną pracę w najmie krótkoterminowym
 • Zabezpieczenie mieszkań i pieniędzy przy selfcheckinach
 • Skróty na drodze od zera do prawie pasywnego dochodu z podnajmu – szanse i zagrożenia
 • Skalowalny, zautomatyzowany model biznesu vs. praca własna – jak to zrobić by zarobić
}

13:15 – 14:00

Lunch

Druga połowa dnia (14:00 – 19:00, sobota, 16 czerwca 2018)

}

14:00 – 18:00

Sposoby na maksymalizację rentowności z najmu przy wykorzystaniu strategii najmu krótkoterminowego – porównawcze studium przypadków z życia inwestora

– Beata Pawłusiewicz

 

 • Trzy strategie inwestycyjne przy najmie i narzędzie, które pomoże ocenić, jaką strategię wybrać
 • Przykłady sukcesów w zwiększaniu zwrotu z inwestycji – czyli jak mnożę procenty by zamiast ROI 4% było 8%
 • Proste sposoby na pozycjonowanie oferty na Airbnb
 • Czy najem krótkoterminowy to jedyna słuszna droga do sukcesu
Przerwa kawowa

Jak rozwinąć biznes najmu krótkoterminowego z kilku do kilkudziesięciu (albo i więcej) apartamentów

– Kamil Kosior

 

 • Największe bariery w moim otoczeniu, które zabijają moje szanse znacznego zwiększenia skali
 • Jak musi wyglądać struktura mojej organizacji, aby obsłużyć nową skalę
 • Trzy najważniejsze narzędzia, które muszę koniecznie mieć, aby opanować dużą liczbę apartamentów
Przerwa kawowa

Jak rozliczać najem krótkoterminowy (forma rozliczania, podatek dochodowy, VAT, kasa fiskalna)

– Grzegorz Grabowski

 

 • Jaką formę rozliczenia najmu krótkoterminowego wybrać
 • Kiedy warto a kiedy trzeba rozliczać VAT
 • Jak zoptymalizować rozliczenia z właścicielami mieszkań
 • Kiedy warto a kiedy trzeba stosować kasę fiskalną
 • Jak rozliczać import usług, który występuje w przypadku najmu krótkoterminowego
}

18:00 – 19:00

Rozmowy w mniej formalnej atmosferze

Gdzie i kiedy

Warszawa, Centrum Konferencyjne Zielna, 16 czerwca 2018 (sobota), godz. 9:00 – 19:00

Centrum Konferencyjne Zielna

ul. Zielna 37, Warszawa

Partnerzy Konferencji

Twoja inwestycja

Zachęcamy do zakupu nagrania.

Powyższe ceny są kwotami brutto. Kupując bilet/nagranie akceptujesz regulamin. Po kliknięciu „Kup Bilet” lub „Kup Nagranie” odpowiedni produkt zostanie dodany do Twojego koszyka w sklepie internetowym, gdzie będzie można opłacić zamówienie oraz ewentualnie podać dane do faktury. Jedynie opłacone zamówienie gwarantuje Ci uczestnictwo w szkoleniu/dostęp do nagrania. W razie jakichkolwiek pytań lub problemów z płatnością, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Istotne  pytania (i odpowiedzi)

Czy po zakupie otrzymam papierowy bilet?

Po zakupie biletu otrzymasz mailowe potwierdzenie transakcji, które jest jednoznaczne z wpisaniem na listę uczestników. Nie musisz zabierać ze sobą żadnego wydruku, odnajdziemy Cię po prostu na liście.

W jaki sposób otrzymam nagrania ze szkolenia?

Jeśli wykupisz bilet z nagraniem albo samo nagranie, uzyskasz dostęp do filmów poprzez specjalną platformę. Pamiętaj, że nagrania znajdą się na tej platformie dopiero po szkoleniu, w terminie maksymalnie do 30 dni (najprawdopodobniej w ciągu około tygodnia).

Jak mogę zapłacić za bilet?

Płatności obsługuje firma Tpay. Możesz skorzystać z szybkich przelewów internetowych oraz Paypal. Możesz również wykonać przelew bezpośrednio na konto naszej spółki (napisz do nas, jeśli chcesz skorzystać z tej możliwości).

Czy można wykupić bilet tylko na jedną prelekcję?

Niestety, ze względów logistycznych nie oferujemy takiej możliwości.

Czy dostanę rabat, jeśli kupię większą liczbę biletów?

Tak, oferujemy zniżki przy zakupie co najmniej 4 biletów. Napisz do nas w tej sprawie.

Czy osoba towarzysząca może uczestniczyć w szkoleniu w cenie mojego biletu?

Niestety, liczba biletów i miejsc na sali jest ograniczona i każdy uczestnik powinien mieć wykupiony bilet.

Czy mogę zwrócić bilet?

W przypadku pisemnej (wystarczy mailowo) rezygnacji na więcej niż 30 dni przed terminem szkolenia, zwracamy pełną kwotę za bilet.

Pytania?

Skontaktuj się z nami

+48 507 029 298

szkolenia@wynajmistrz.pl

Masz pytania?

Organizator:

Kojok Sp. z o.o.
NIP 1182104354
REGON 360629800

J. Słowackiego 16/18
01-627 Warszawa