Jak zarabiać na wynajmie krótkoterminowym

Sobota, 16 czerwca 2018, Warszawa

Prowadzisz biznes wynajmu krótkoterminowego?

Planujesz prowadzić taki biznes?

Masz jeden, kilka albo kilkadziesiąt apartamentów?

Co zyskasz i czego się nauczysz?

Pozyskiwanie gości

Własna marka, bezpośrednie rezerwacje, Social Media, Booking.com czy Airbnb?

Booking.com

Jak współpracować, żeby zarabiać?

Efektywne zarządzanie

Klucze, sprzątanie, pranie, płatności – jak robić to lepiej?

Automatyzacja

Jak ułożyć biznes, żeby „sam się robił”?

Większa rentowność

Jak analizować i zwiększać rentowność tego biznesu?

Budowa skali

Jak szybko z kilku apartamentów zrobić kilkaset?

Podatki

Jak rozliczać krótki najem, co z VAT-em, kasą fiskalną?

Tylko praktyczna wiedza

Każdy z prelegentów prowadzi lub prowadził z sukcesem biznes wynajmu krótkoterminowego

Networking

Wymienisz doświadczenia z prawie setką osób z tego biznesu

O szkoleniu Jak zarabiać na wynajmie krótkoterminowym

W trakcie tego jednodniowego szkolenia 6 ekspertów – praktyków przekazało pigułkę wiedzy o tym, jak robić najem krótkoterminowy: jak pozyskiwać gości do apartamentów (w szczególności jak współpracować z Booking.com), jak efektywnie obsługiwać apartamenty, jak zwiększyć biznes z kilku do kilkudziesięciu (albo nawet kilkuset) apartamentów, a także jak rozliczać taką działalność.

Prelegenci – Pierwsza połowa dnia

Aleksandra Olejnik

Booking Home Partner Manager Booking.com, związana z branżą hotelarską od 13 lat

Od ponad roku zajmuje się nadzorowaniem mieszkań oraz apartamentów na portalu Booking.com. Wcześniej przez 3 lata zarządzała obiektami apartamentowymi w Warszawie „Warsaw Design Apartments”, współpracując również z Booking.com. Doświadczenie zdobywała między innymi w hotelach „Novotel” w Warszawie i „Premier Inn” w Wielkiej Brytanii, gdzie obejmowała różne stanowiska, zaczynając od recepcjonistki, poprzez kierownika recepcji, kierownika pionu hotelarskiego aż do kierownika hotelu.

Prelegenci – Druga połowa dnia

Beata Pawłusiewicz

Manager Zarządzający Mieszkaniami na Wynajem Krótkoterminowym

Z sukcesem rozwija własną działalność gospodarczą w branży zarządzania najmem. Zaczynała od jednego własnego apartamentu w portfelu. W czwartym roku działalności liczba powierzonych jej w zarządzanie mieszkań wzrosła do 40, a plan rozwojowy zakłada obsługę 50 mieszkań w sezonie letnim 2018.

Jako człowiek orkiestra od stycznia 2018 współpracuje z Agencją Nieruchomości Remax i pomaga swoim klientom kupić wymarzoną nieruchomość pod inwestycję idealną pod najem na doby.

Jej klientami są turyści i biznesmeni z całego świata oraz inwestorzy, którzy posiadają mieszkanie w Krakowie i chcą z jego wynajmu czerpać wyższe zyski.

Jest absolwentką Bankowości i Finansów z wieloletnim managerskim doświadczeniem w międzynarodowych korporacjach takich jak: PriceWaterhouseCoopers, IBM, Philip Morris International, Capgemini, Aon.

Na emeryturze otworzy przytulny butikowy pensjonat w Tyrolu i już dziś do niego zaprasza. Nie musicie czekać jeszcze aż 20 lat, ma zamiar to zrobić w ciągu najbliższych 5 lat.

Grzegorz Grabowski

Ekspert od podatków w nieruchomościach, współwłaściciel biura rachunkowego

Współwłaściciel biura rachunkowego wyspecjalizowanego w rynku nieruchomości. Jego firma obsługuje wielu klientów prowadzących najem krótkoterminowy, handel lokalami mieszkalnymi, a także najem, podnajem i inne formy zarabiania na nieruchomościach. Sam inwestuje w mieszkania na wynajem, ale na swoim koncie ma również flipy oraz apartament dla turystów w Zakopanem.

Jest autorem bloga wynajmistrz.pl, za pośrednictwem którego pomaga czytelnikom w problemach związanych z podatkami w nieruchomościach, rozliczeniami z najemcami, inwestorami oraz goścmi i w innych kwestiach.

Twórca kilku kursów video o podatkach w nieruchomościach, aplikacji internetowej przeznaczonej dla właścicieli wynajmowanych mieszkań, służącej do samodzielnego rozliczania podatku od najmu i rozliczeń z najemcami.

Członek założyciel Stowarzyszenia Właścicieli Nieruchomości na Wynajem “Mieszkanicznik”, ekspert Stowarzyszenia od rozliczeń podatku od najmu i rozliczeń z najemcami.

Łukasz Bazarewicz

Założyciel i prezes zarządu VISENTO S.A., operator sieci apartamentów VISENTO działającej w Białymstoku i Warszawie

Przedsiębiorca młodego pokolenia z 10-letnim doświadczeniem w biznesie. W ramach swojej działalności stosuje skuteczne strategie marketingowe, które pozwoliły mu osiągnąć bardzo wysoką rozpoznawalność marki na lokalnych rynkach, niemalże 80-procentowe obłożenie oraz 50-procentowy udział rezerwacji bezpośrednich w całym biznesie.

Wojciech Maniecki

Właściciel firm obsługujących nieruchomości w Sopocie, Gdańsku i Warszawie

Jego firmy obsługują m.in.:
– ponad 100 apartamentów,
– zautomatyzowany hostel,
– kilkadziesiąt pokoi na wynajem.

Pierwsze kroki na rynku nieruchomości postawił 4 lata temu w Sopocie. Samodzielnie, od zera doszedł do poziomu kilkudziesięciu apartamentów w 3 miastach. Popełnił po drodze wszystkie możliwe błędy. Przepracował tysiące godzin przechodząc przez wszystkie „szczeble” kariery w najmie krótkoterminowym. Od pozyskiwania mieszkań na podnajem, przez sprzątanie apartamentów, naukę obsługi wałka i młotka, rozwiązywanie problemów gości, po stworzenie działającego, zautomatyzowanego modelu obsługi nieruchomości w najmie dobowym. Kieruje się zasadą: minimum kosztów, minimum pracy, maksimum zysków i spokojna droga na emeryturę.

Uczestniczył i doradzał w wielu transakcjach kupna nieruchomości, flipach, podziale na pokoje, najmie krótko i długoterminowym, testując i szukając najbardziej korzystnych modeli inwestowania w nieruchomości. Ostatecznie skupił się na poszukiwaniu drogi do szybkiego skalowania biznesu obsługi najmu.

Kamil Kosior

Pomysłodawca, Członek Zarządu Rent like home

Rent like home, należący do Lloyd Group, jako operator w 2 lata zbudował ofertę 150 apartamentów zarządzanych w 3 miastach w Polsce – w Zakopanem, Warszawie i Międzyzdrojach.

Firma jest również partnerem firmy Nickel Development i jest operatorem zarządzającym inwestycją Apartamenty Koło Brzegu w Kołobrzegu, która zostanie otwarta w 2020 roku.

Rent like home to jego drugie dziecko biznesowe. Jako manager i przedsiębiorca posiada 14-letnie doświadczenie w biznesie. W skład Lloyd Group wchodzi także marka Lloyd Properties, duży pośrednik nieruchomości posiadający oddziały w Warszawie i Wrocławiu, który do dnia dzisiejszego pośredniczył w transakcjach o wartości ponad 600 mln zł.

Michał Borychowski

Przedsiębiorca i praktyk wynajmu krótkoterminowego

Pomaga rozwinąć skrzydła i osiągać maksymalne przychody osobom wynajmującym lokale krótkoterminowo poprzez doradztwo, konsultacje, kursy online i grupę na Facebooku.

Jego przygoda z nieruchomościami sięga roku 2005, kiedy pierwszy raz nabył prawa do mieszkania u dewelopera, a następnie dokonał cesji umowy z zyskiem. W kolejnych latach realizował podobne inwestycje, jak również inwestycje na wynajem długoterminowy.

Michał wynajmuje krótkoterminowo apartamenty w Kołobrzegu oraz w Warszawie (na zasadzie podnajmu). Od czterech lat mieszka na stałe w Hiszpanii i swoimi apartamentami zarządza zdalnie. Pozwoliło mu to zebrać szerokie doświadczenie w tym zakresie.

Airbnb i jego możliwości zna jak własną kieszeń. Pomaga innym optymalizować oferty w tym serwisie, ustalać odpowiednie strategie cen oraz dostępności.

Prywatnie jest mężem, a także ojcem dwójki małych dzieci. Uwielbiają razem podróżować, a wtedy naturalnie korzystają z ofert umieszczanych na Airbnb i Booking.

Michał będzie dostępny w charakterze doradcy, z którym każdy uczestnik będzie mógł w trakcie szkolenia skonsultować swój przypadek i uzyskać fachową poradę

Agenda – od rana do wieczora wiedza i networking

Pierwsza połowa dnia (9:00 – 13:15, sobota, 16 czerwca 2018)

}

9:00 – 9:15

Przywitanie i przedstawienie prelegentów oraz agendy

}

9:15 – 13:15

Marketing, czyli jak pozyskiwać gości do swoich apartamentów (pośrednicy: Booking.com, Airbnb, własna strona, Facebook, eventy, inne)

– Łukasz Bazarewicz

 

 • Jak wykreować markę w biznesie najmu krótkoterminowego w oparciu o social media, ale także „rynek tradycyjny” – konkretne wskazówki dot. strategii w oparciu o case studies
 • Zarządzanie poszczególnymi kanałami rezerwacji (OTA, rezerwacje bezpośrednie) – rola channel managera
 • Jak zwiększyć ilość rezerwacji bezpośrednich w swoi biznesie, zwiększać przychód z klienta i uniezależnić się od OTA (Booking.com, Airbnb)
 • Jak wykorzystać OTA do budowania swojej marki
 • Success story VISENTO – czyli jak osiągnęliśmy tak wysoki wynik rezerwacji bezpośrednich
Przerwa kawowa

Jak zarobić na wynajmie krótkoterminowym z Booking.com

– Aleksandra Olejnik

 

 • Kim jesteśmy?
 • Prowizja – za co płacę Booking.com
 • Współpraca z Booking.com
 • Narzędzia do optymalizacji przychodów
Przerwa kawowa

Najem krótkoterminowy – jak z pracy na dwa etaty zrobić zautomatyzowany biznes

– Wojciech Maniecki

 

 • Jak zminimalizować własną pracę w najmie krótkoterminowym
 • Zabezpieczenie mieszkań i pieniędzy przy selfcheckinach
 • Skróty na drodze od zera do prawie pasywnego dochodu z podnajmu – szanse i zagrożenia
 • Skalowalny, zautomatyzowany model biznesu vs. praca własna – jak to zrobić by zarobić
}

13:15 – 14:00

Lunch

Druga połowa dnia (14:00 – 19:00, sobota, 16 czerwca 2018)

}

14:00 – 18:00

Sposoby na maksymalizację rentowności z najmu przy wykorzystaniu strategii najmu krótkoterminowego – porównawcze studium przypadków z życia inwestora

– Beata Pawłusiewicz

 

 • Trzy strategie inwestycyjne przy najmie i narzędzie, które pomoże ocenić, jaką strategię wybrać
 • Przykłady sukcesów w zwiększaniu zwrotu z inwestycji – czyli jak mnożę procenty by zamiast ROI 4% było 8%
 • Proste sposoby na pozycjonowanie oferty na Airbnb
 • Czy najem krótkoterminowy to jedyna słuszna droga do sukcesu
Przerwa kawowa

Jak rozwinąć biznes najmu krótkoterminowego z kilku do kilkudziesięciu (albo i więcej) apartamentów

– Kamil Kosior

 

 • Największe bariery w moim otoczeniu, które zabijają moje szanse znacznego zwiększenia skali
 • Jak musi wyglądać struktura mojej organizacji, aby obsłużyć nową skalę
 • Trzy najważniejsze narzędzia, które muszę koniecznie mieć, aby opanować dużą liczbę apartamentów
Przerwa kawowa

Jak rozliczać najem krótkoterminowy (forma rozliczania, podatek dochodowy, VAT, kasa fiskalna)

– Grzegorz Grabowski

 

 • Jaką formę rozliczenia najmu krótkoterminowego wybrać
 • Kiedy warto a kiedy trzeba rozliczać VAT
 • Jak zoptymalizować rozliczenia z właścicielami mieszkań
 • Kiedy warto a kiedy trzeba stosować kasę fiskalną
 • Jak rozliczać import usług, który występuje w przypadku najmu krótkoterminowego
}

18:00 – 19:00

Rozmowy w mniej formalnej atmosferze

Gdzie i kiedy

Warszawa, Centrum Konferencyjne Zielna, 16 czerwca 2018 (sobota), godz. 9:00 – 19:00

Centrum Konferencyjne Zielna

ul. Zielna 37, Warszawa

Partnerzy Konferencji

Twoja inwestycja

Zachęcamy do zakupu nagrania.

Powyższe ceny są kwotami brutto. Kupując bilet/nagranie akceptujesz regulamin. Po kliknięciu „Kup Bilet” lub „Kup Nagranie” odpowiedni produkt zostanie dodany do Twojego koszyka w sklepie internetowym, gdzie będzie można opłacić zamówienie oraz ewentualnie podać dane do faktury. Jedynie opłacone zamówienie gwarantuje Ci uczestnictwo w szkoleniu/dostęp do nagrania. W razie jakichkolwiek pytań lub problemów z płatnością, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Istotne  pytania (i odpowiedzi)

W jaki sposób otrzymam nagrania ze szkolenia?

Jeśli wykupiłeś bilet z nagraniem albo samo nagranie, uzyskasz dostęp do filmów poprzez specjalną platformę. Pamiętaj, że nagrania znajdą się na tej platformie w terminie maksymalnie do 30 dni (najprawdopodobniej w ciągu około tygodnia) po szkoleniu.

Jak mogę zapłacić za nagranie?

Płatności obsługuje firma Tpay. Możesz skorzystać z szybkich przelewów internetowych oraz Paypal. Możesz również wykonać przelew bezpośrednio na konto naszej spółki (napisz do nas, jeśli chcesz skorzystać z tej możliwości).

Czy można wykupić nagranie z tylko jednej prelekcji?

Niestety, ze względów logistycznych nie oferujemy takiej możliwości.

Co zawiera nagranie ze szkolenia?

Nagranie zawiera filmy z wystąpieniami każdego z prelegentów wraz z pytaniami z sali. Każdy film trwa około godzinę.

Pytania?

Skontaktuj się z nami

+48 507 029 298

szkolenia@wynajmistrz.pl

Masz pytania?

Organizator:

Kojok Sp. z o.o.
NIP 1182104354
REGON 360629800

J. Słowackiego 16/18
01-627 Warszawa