Sobota, 13 kwietnia 2019, Warszawa

Prowadzisz biznes wynajmu krótkoterminowego?

Planujesz prowadzić taki biznes?

Masz jeden, kilka albo kilkadziesiąt apartamentów?

Co zyskasz i czego się nauczysz?

Pozyskiwanie gości

Własna marka, bezpośrednie rezerwacje, Social Media, Booking.com czy Airbnb?

Efektywne zarządzanie

Klucze, sprzątanie, pranie, płatności – jak robić to lepiej?

Automatyzacja

Jak ułożyć biznes, żeby „sam się robił”?

Większa rentowność

Jak analizować i zwiększać rentowność tego biznesu?

Budowa skali

Jak szybko z kilku apartamentów zrobić kilkaset?

Podatki

Jak rozliczać krótki najem, co z VAT-em, kasą fiskalną?

Tylko praktyczna wiedza

Każdy z prelegentów prowadzi lub prowadził z sukcesem biznes wynajmu krótkoterminowego

Networking

Wymienisz doświadczenia z prawie setką osób z tego biznesu

Prelegenci Jak zarabiać na wynajmie krótkoterminowym

W trakcie tego jednodniowego szkolenia nasi eksperci – praktycy przekazali pigułkę wiedzy o tym, jak robić najem krótkoterminowy: jak pozyskiwać gości do apartamentów, jak efektywnie obsługiwać apartamenty, jak zwiększyć biznes z kilku do kilkudziesięciu (albo nawet kilkuset) apartamentów, a także jak rozliczać taką działalność.

Grzegorz Grabowski

Ekspert od podatków w nieruchomościach, współwłaściciel biura rachunkowego

Współwłaściciel biura rachunkowego wyspecjalizowanego w rynku nieruchomości. Jego firma obsługuje wielu klientów prowadzących najem krótkoterminowy, handel lokalami mieszkalnymi, a także najem, podnajem i inne formy zarabiania na nieruchomościach. Sam inwestuje w mieszkania na wynajem, ale na swoim koncie ma również flipy oraz apartament dla turystów w Zakopanem. Jest autorem bloga wynajmistrz.pl, za pośrednictwem którego pomaga czytelnikom w problemach związanych z podatkami w nieruchomościach, rozliczeniami z najemcami, inwestorami oraz goścmi i w innych kwestiach. Twórca kilku kursów video o podatkach w nieruchomościach, aplikacji internetowej przeznaczonej dla właścicieli wynajmowanych mieszkań, służącej do samodzielnego rozliczania podatku od najmu i rozliczeń z najemcami. Członek założyciel Stowarzyszenia Właścicieli Nieruchomości na Wynajem “Mieszkanicznik”, ekspert Stowarzyszenia od rozliczeń podatku od najmu i rozliczeń z najemcami.

Michał Borychowski

Przedsiębiorca i praktyk wynajmu krótkoterminowego

Pomaga rozwinąć skrzydła i osiągać maksymalne przychody osobom wynajmującym lokale krótkoterminowo poprzez doradztwo, konsultacje, kursy online i grupę na Facebooku. Jego przygoda z nieruchomościami sięga roku 2005, kiedy pierwszy raz nabył prawa do mieszkania u dewelopera, a następnie dokonał cesji umowy z zyskiem. W kolejnych latach realizował podobne inwestycje, jak również inwestycje na wynajem długoterminowy. Michał wynajmuje krótkoterminowo apartamenty w Kołobrzegu oraz w Warszawie (na zasadzie podnajmu). Od czterech lat mieszka na stałe w Hiszpanii i swoimi apartamentami zarządza zdalnie. Pozwoliło mu to zebrać szerokie doświadczenie w tym zakresie. Airbnb i jego możliwości zna jak własną kieszeń. Pomaga innym optymalizować oferty w tym serwisie, ustalać odpowiednie strategie cen oraz dostępności. Prywatnie jest mężem, a także ojcem dwójki małych dzieci. Uwielbiają razem podróżować, a wtedy naturalnie korzystają z ofert umieszczanych na Airbnb i Booking.

Marta Smith

Właścicielka sieci hoteli butikowych w Walii

Marta Smith inwestuje w nieruchomości i jest właścicielką sieci butikowych hoteli w Walii. W ciągu zaledwie 5 lat udało jej się zbudować portfel nieruchomości w postaci 20 własnych domów na wynajem długoterminowy w UK oraz kilkunastu domów i mieszkań na najem krótkoterminowy w podnajmie.

Jest praktykiem rynku i już dziś gdyby chciała mogłaby spokojnie wieść życie rentierki. Jednak jej energia, chęć dzielenia się wiedzą i doświadczeniem oraz wpływanie pozytywnie na lokalną społeczność poprzez tworzenie nowych miejsc pracy są dla niej jak turbina, której nie może powstrzymać.

Często o sobie mówi, że zaczynając inwestować chciała uzyskać wymarzony dochód pasywny, by móc podróżować po świecie, a dzisiaj to coś znacznie więcej. Kocha inspirować innych do osiągania finansowej niezależności.

Kacper Krzyżostaniak

Przedsiębiorca, twórca grupy firm w branży nieruchomości, w ofercie ma ponad 420 miejsc noclegowych

Pomysłodawca i współtwórca marki przyjaznynajem, zarządzający, CEO. Wszechstronny biznesmen, który zapał do wszystkich działań czerpie ze swoich pasji i zainteresowań: ekonomii społecznej, psychologii, filozofii, sztuki motywacji, strategii biznesu.

Przygodę z nieruchomościami zaczął od inwestycji w zakup gruntów w całej Polsce. Następnie korzystając z doświadczenia zdobytego w prowadzeniu biznesu z branży medycznej, stworzył markę przyjaznynajem, w ramach której tworzy kwatery pracownicze, pokoje dla studentów i mikrokawalerki na terenie Poznania. Obecnie na swoim koncie firma posiada ponad 420 miejsc noclegowych. Oprócz najmu długoterminowego zajmuje się także najmem krótkoterminowym oraz handlem mieszkaniami. Najnowsza inwestycja firmy to kamienica w Szczecinie, w której docelowo będzie się znajdowało 50 mikrokawalerek na najem długoterminowy oraz na doby.

Kamil Kosior

Pomysłodawca, Członek Zarządu Rent like home

Rent like home, należący do Lloyd Group, jako operator w 3 lata zbudował ofertę 380 mieszkań w 4 miastach w Polsce – w Zakopanem, Poznaniu, Warszawie i Międzyzdrojach. Firma jest również partnerem firmy Nickel Development i jest operatorem zarządzającym inwestycją Apartamenty Koło Brzegu w Kołobrzegu, która zostanie otwarta w 2020 roku. Rent like home to jego drugie dziecko biznesowe. Jako manager i przedsiębiorca posiada 14-letnie doświadczenie w biznesie. W skład Lloyd Group wchodzi także marka Lloyd Properties, duży pośrednik nieruchomości posiadający oddziały w Warszawie i Wrocławiu, który do dnia dzisiejszego pośredniczył w transakcjach o wartości ponad 1 mld zł (2800 mieszkań).

Kamil był prelegentem na edycji 2018 naszego szkolenia i otrzymał najwyższe oceny od uczestników. Jest także prelegentem na międzynarodowych konferencjach w branży wynajmu krótkoterminowego np. VRMA European Conference.

Konsultanci Jak zarabiać na wynajmie krótkoterminowym

W trakcie szkolenia dostępni byli konsultanci, z którymi każdy uczestnik mógł skonsultować swój przypadek i uzyskać fachową poradę.

Marek Golec

Współwłaściciel biura rachunkowego Wynajmistrz.pl

Absolwent ekonomii i finansów międzynarodowych uczelni Université Paris 13 we Francji. Zdobył doświadczenie księgowe w międzynarodowych firmach. Dokształcał się na licznych kursach i szkoleniach w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce. Aktualnie przygotowuje się do egzaminu na doradcę podatkowego. Jest pasjonatem pomagania przedsiębiorcom w mądrym rozliczaniu podatków.

Marka można było zapytać o wszelkie kwestie podatkowe związane z wynajmem krótkoterminowym (i nie tylko).

Aleksandra Olejnik

Booking Home Partner Manager Booking.com, związana z branżą hotelarską od 13 lat

Od ponad dwóch lat zajmuje się nadzorowaniem mieszkań oraz apartamentów na portalu Booking.com. Wcześniej przez 3 lata zarządzała obiektami apartamentowymi w Warszawie „Warsaw Design Apartments”, współpracując również z Booking.com. Doświadczenie zdobywała między innymi w hotelach „Novotel” w Warszawie i „Premier Inn” w Wielkiej Brytanii, gdzie obejmowała różne stanowiska, zaczynając od recepcjonistki, poprzez kierownika recepcji, kierownika pionu hotelarskiego aż do kierownika hotelu.

Z Aleksandrą można było porozmawiać na temat współpracy z Booking.com. 

Mikołaj Krzymień

Senior Market Manager Expedia Group, związany z branżą hotelarską od 12 lat.

W Expedia Group odpowiada za wdrażanie, rozwój i utrzymanie współpracy z hotelami i obiektami noclegowymi w Polsce. Wspiera działania obiektów partnerskich Expedia Group pomagając maksymalizować efekty prezentacji ich oferty na stronach przy użyciu danych, wiedzy o trendach, siły marketingu i dystrybucji oraz zestawu narzędzi do zarządzania przychodami, dostarczanych obiektom przez Expedia Group.
Doświadczenie hotelarskie zdobywał w Hotelu „Sobieski” w Warszawie, w dziale Marketingu, odpowiadał za dystrybucję oferty hotelu online oraz w „Orbis Travel”, w zespole obsługującym portal rezerwacyjny.

Z Mikołajem można było porozmawiać na temat współpracy z Expedią.

Agenda – od rana do wieczora wiedza i networking

Pierwsza połowa dnia (8:30 – 13:15, sobota, 13 kwietnia 2019)

}

8:30 – 9:00

Rejestracja Uczestników

}

9:00 – 9:15

 

Przywitanie i przedstawienie prelegentów oraz agendy

}

9:15 – 13:15

 

Jak rozliczać najem krótkoterminowy (forma rozliczania, podatek dochodowy, VAT, kasa fiskalna)

– Grzegorz Grabowski

 

 • Jaką formę rozliczenia najmu krótkoterminowego wybrać
 • Kiedy warto a kiedy trzeba rozliczać VAT
 • Jak zoptymalizować rozliczenia z właścicielami mieszkań
 • Kiedy warto a kiedy trzeba stosować kasę fiskalną
 • Jak rozliczać import usług, który występuje w przypadku najmu krótkoterminowego

Jak, leżąc na plaży w Hiszpanii, zarządzać apartamentami w Polsce, czyli automatyzacja wynajmu krótkoterminowego

– Michał Borychowski

 

Michał skupi się na automatyzacji i optymalizacji zarządzania najmem krótkoterminowym, a przede wszystkim na:
 • Sposobach na samodzielne zameldowanie gości
 • Korespondencji z gośćmi, z wykorzystaniem szablonów wiadomości
 • Usprawnieniach procesu sprzątania

Obsługa klienta bez wysiłku: sztuka delegowania i outsourcingu

– Marta Smith

 

Marta to fanka tworzenia systemów, które działają samodzielnie. W swojej prezentacji pokaże, w jaki sposób nie odbierać już telefonów od gości w środku nocy 😉
 • Jak zorganizować proces obsługi gości od rezerwacji aż po podziękowanie za pobyt
 • Jak przy pomocy automatyzacji odzyskać swój czas i oszczędzić pieniądze
 • Jak umiejętnie wprowadzić outsourcing procesu obsługi klienta
 • Jak dobra obsługa klienta może nam zapewnić bezpośrednie rezerwacje
}

13:15 – 14:15

Lunch

Druga połowa dnia (14:15 – 19:00, sobota, 13 kwietnia 2019)

}

14:15 – 17:45

Rynek kwater pracowniczych w porównaniu do wynajmu krótkoterminowego

– Kacper Krzyżostaniak

 

Na czym polega biznes kwater pracowniczych:
 • Jakie nieruchomości wybierać?
 • Jak wyremontować i wyposażyć te nieruchomości?
 • Kto jest lokatorem, a kto jest płacącym?
 • Jak zdobywa i obsługuje się klientów?
 • Jakie są podstawowe problemy (inwestycje, obłożenie, skala, płatności)?
 • Parametry finansowe tj. jak rentowny jest ten biznes?
Kwatery pracownicze vs apartamenty na doby:
 • Różny produkt, klient i marketing
 • Rodzaje nieruchomości
 • Różne modele operacyjne
 • Perspektywy rynkowe obydwu modeli
Rynek wynajmu krótkoterminowego rynkiem zagrożonym?
 • Możliwe regulacje w prawie
 • Wymagania formalne względem lokali
 • Konkurencja cenowa

Kilkaset procent wzrostu rocznie w wynajmie krótkoterminowym – jak to zrobić?

– Kamil Kosior

 

Rent like home urosło bardzo szybko – w 2 lata od zera do 300 apartamentów. Taki wzrost wymagał dobrze zorganizowanego procesu pozyskiwania nowych apartamentów. O tym właśnie opowie Kamil:
 • Jak przygotować dobrą ofertę dla właścicieli apartamentów?
 • Jak dotrzeć do tych właścicieli?
 • Jak z nimi rozmawiać, żeby ich przekonać do współpracy?
 • Jaką umowę z nimi podpisać, żeby obydwie strony były zadowolone?
}

17:45 – 19:00

Rozmowy w mniej formalnej atmosferze

Gdzie i kiedy

Warszawa, Centrum Konferencyjne Zielna, 13 kwietnia 2019 (sobota), godz. 8:30 – 19:00

Centrum Konferencyjne Zielna

ul. Zielna 37, Warszawa

Partnerzy Konferencji

Jak było na poprzedniej edycji

Tak było na edycji 2019.

W 2018 roku sala była pełna, prelekcje ciekawe, a dyskusje bardzo gorące. Bilety wyprzedały się na długo przed szkoleniem, a lista rezerwowa była dłuuuga.

Twoja inwestycja

Kup nagranie już teraz.

Powyższa cena jest kwotą brutto. Kupując nagranie akceptujesz regulamin. Po kliknięciu „Kup Nagranie” odpowiedni produkt zostanie dodany do Twojego koszyka w sklepie internetowym, gdzie będzie można opłacić zamówienie oraz ewentualnie podać dane do faktury. Jedynie opłacone zamówienie gwarantuje Ci dostęp do nagrania. W razie jakichkolwiek pytań lub problemów z płatnością, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Pytania?

Skontaktuj się z nami

+48 507 029 298

szkolenia@wynajmistrz.pl

Masz pytania?

 

Organizator:

Kojok Sp. z o.o.

NIP 1182104354

REGON 360629800

J. Słowackiego 16/18 01-627 Warszawa