Sobota, 13 kwietnia 2019, Warszawa

Prowadzisz biznes wynajmu krótkoterminowego?

Planujesz prowadzić taki biznes?

Masz jeden, kilka albo kilkadziesiąt apartamentów?

Co zyskasz i czego się nauczysz?

Pozyskiwanie gości

Własna marka, bezpośrednie rezerwacje, Social Media, Booking.com czy Airbnb?

Efektywne zarządzanie

Klucze, sprzątanie, pranie, płatności – jak robić to lepiej?

Automatyzacja

Jak ułożyć biznes, żeby „sam się robił”?

Większa rentowność

Jak analizować i zwiększać rentowność tego biznesu?

Budowa skali

Jak szybko z kilku apartamentów zrobić kilkaset jsp multiple?

Podatki

Jak rozliczać krótki najem, co z VAT-em, kasą fiskalną?

Tylko praktyczna wiedza

Każdy z prelegentów prowadzi lub prowadził z sukcesem biznes wynajmu krótkoterminowego

Networking

Wymienisz doświadczenia z prawie setką osób z tego biznesu

Prelegenci Jak zarabiać na wynajmie krótkoterminowym

W trakcie tego jednodniowego szkolenia nasi eksperci – praktycy przekazali pigułkę wiedzy o tym, jak robić najem krótkoterminowy: jak pozyskiwać gości do apartamentów, jak efektywnie obsługiwać apartamenty, jak zwiększyć biznes z kilku do kilkudziesięciu (albo nawet kilkuset) apartamentów, a także jak rozliczać taką działalność.

Grzegorz Grabowski

Ekspert od podatków w nieruchomościach, współwłaściciel biura rachunkowego

Współwłaściciel biura rachunkowego wyspecjalizowanego w rynku nieruchomości. Jego firma obsługuje wielu klientów prowadzących najem krótkoterminowy, handel lokalami mieszkalnymi, a także najem, podnajem i inne formy zarabiania na nieruchomościach. Sam inwestuje w mieszkania na wynajem, ale na swoim koncie ma również flipy oraz apartament dla turystów w Zakopanem. Jest autorem bloga wynajmistrz.pl, za pośrednictwem którego pomaga czytelnikom w problemach związanych z podatkami w nieruchomościach, rozliczeniami z najemcami, inwestorami oraz goścmi i w innych kwestiach. Twórca kilku kursów video o podatkach w nieruchomościach, aplikacji internetowej przeznaczonej dla właścicieli wynajmowanych mieszkań, służącej do samodzielnego rozliczania podatku od najmu i rozliczeń z najemcami. Członek założyciel Stowarzyszenia Właścicieli Nieruchomości na Wynajem “Mieszkanicznik”, ekspert Stowarzyszenia od rozliczeń podatku od najmu i rozliczeń z najemcami 영화 절대쌍교.

Michał Borychowski

Przedsiębiorca i praktyk wynajmu krótkoterminowego

Pomaga rozwinąć skrzydła i osiągać maksymalne przychody osobom wynajmującym lokale krótkoterminowo poprzez doradztwo, konsultacje, kursy online i grupę na Facebooku. Jego przygoda z nieruchomościami sięga roku 2005, kiedy pierwszy raz nabył prawa do mieszkania u dewelopera, a następnie dokonał cesji umowy z zyskiem. W kolejnych latach realizował podobne inwestycje, jak również inwestycje na wynajem długoterminowy. Michał wynajmuje krótkoterminowo apartamenty w Kołobrzegu oraz w Warszawie (na zasadzie podnajmu). Od czterech lat mieszka na stałe w Hiszpanii i swoimi apartamentami zarządza zdalnie. Pozwoliło mu to zebrać szerokie doświadczenie w tym zakresie. Airbnb i jego możliwości zna jak własną kieszeń. Pomaga innym optymalizować oferty w tym serwisie, ustalać odpowiednie strategie cen oraz dostępności. Prywatnie jest mężem, a także ojcem dwójki małych dzieci. Uwielbiają razem podróżować, a wtedy naturalnie korzystają z ofert umieszczanych na Airbnb i Booking.

Marta Smith

Właścicielka sieci hoteli butikowych w Walii

Marta Smith inwestuje w nieruchomości i jest właścicielką sieci butikowych hoteli w Walii .net framework 1.1 다운로드. W ciągu zaledwie 5 lat udało jej się zbudować portfel nieruchomości w postaci 20 własnych domów na wynajem długoterminowy w UK oraz kilkunastu domów i mieszkań na najem krótkoterminowy w podnajmie.

Jest praktykiem rynku i już dziś gdyby chciała mogłaby spokojnie wieść życie rentierki. Jednak jej energia, chęć dzielenia się wiedzą i doświadczeniem oraz wpływanie pozytywnie na lokalną społeczność poprzez tworzenie nowych miejsc pracy są dla niej jak turbina, której nie może powstrzymać.

Często o sobie mówi, że zaczynając inwestować chciała uzyskać wymarzony dochód pasywny, by móc podróżować po świecie, a dzisiaj to coś znacznie więcej. Kocha inspirować innych do osiągania finansowej niezależności.

Kacper Krzyżostaniak

Przedsiębiorca, twórca grupy firm w branży nieruchomości, w ofercie ma ponad 420 miejsc noclegowych

Pomysłodawca i współtwórca marki przyjaznynajem, zarządzający, CEO. Wszechstronny biznesmen, który zapał do wszystkich działań czerpie ze swoich pasji i zainteresowań: ekonomii społecznej, psychologii, filozofii, sztuki motywacji, strategii biznesu.

Przygodę z nieruchomościami zaczął od inwestycji w zakup gruntów w całej Polsce. Następnie korzystając z doświadczenia zdobytego w prowadzeniu biznesu z branży medycznej, stworzył markę przyjaznynajem, w ramach której tworzy kwatery pracownicze, pokoje dla studentów i mikrokawalerki na terenie Poznania. Obecnie na swoim koncie firma posiada ponad 420 miejsc noclegowych. Oprócz najmu długoterminowego zajmuje się także najmem krótkoterminowym oraz handlem mieszkaniami ChannelPlus. Najnowsza inwestycja firmy to kamienica w Szczecinie, w której docelowo będzie się znajdowało 50 mikrokawalerek na najem długoterminowy oraz na doby.

Kamil Kosior

Pomysłodawca, Członek Zarządu Rent like home

Rent like home, należący do Lloyd Group, jako operator w 3 lata zbudował ofertę 380 mieszkań w 4 miastach w Polsce – w Zakopanem, Poznaniu, Warszawie i Międzyzdrojach. Firma jest również partnerem firmy Nickel Development i jest operatorem zarządzającym inwestycją Apartamenty Koło Brzegu w Kołobrzegu, która zostanie otwarta w 2020 roku. Rent like home to jego drugie dziecko biznesowe. Jako manager i przedsiębiorca posiada 14-letnie doświadczenie w biznesie. W skład Lloyd Group wchodzi także marka Lloyd Properties, duży pośrednik nieruchomości posiadający oddziały w Warszawie i Wrocławiu, który do dnia dzisiejszego pośredniczył w transakcjach o wartości ponad 1 mld zł (2800 mieszkań).

Kamil był prelegentem na edycji 2018 naszego szkolenia i otrzymał najwyższe oceny od uczestników. Jest także prelegentem na międzynarodowych konferencjach w branży wynajmu krótkoterminowego np. VRMA European Conference.

Konsultanci Jak zarabiać na wynajmie krótkoterminowym

W trakcie szkolenia dostępni byli konsultanci, z którymi każdy uczestnik mógł skonsultować swój przypadek i uzyskać fachową poradę.

Marek Golec

Współwłaściciel biura rachunkowego Wynajmistrz.pl

Absolwent ekonomii i finansów międzynarodowych uczelni Université Paris 13 we Francji I downloaded without knowing. Zdobył doświadczenie księgowe w międzynarodowych firmach. Dokształcał się na licznych kursach i szkoleniach w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce. Aktualnie przygotowuje się do egzaminu na doradcę podatkowego. Jest pasjonatem pomagania przedsiębiorcom w mądrym rozliczaniu podatków.

Marka można było zapytać o wszelkie kwestie podatkowe związane z wynajmem krótkoterminowym (i nie tylko).

Aleksandra Olejnik

Booking Home Partner Manager Booking.com, związana z branżą hotelarską od 13 lat

Od ponad dwóch lat zajmuje się nadzorowaniem mieszkań oraz apartamentów na portalu Booking.com. Wcześniej przez 3 lata zarządzała obiektami apartamentowymi w Warszawie „Warsaw Design Apartments”, współpracując również z Booking.com. Doświadczenie zdobywała między innymi w hotelach „Novotel” w Warszawie i „Premier Inn” w Wielkiej Brytanii, gdzie obejmowała różne stanowiska, zaczynając od recepcjonistki, poprzez kierownika recepcji, kierownika pionu hotelarskiego aż do kierownika hotelu.

Z Aleksandrą można było porozmawiać na temat współpracy z Booking.com. 

Mikołaj Krzymień

Senior Market Manager Expedia Group, związany z branżą hotelarską od 12 lat.

W Expedia Group odpowiada za wdrażanie, rozwój i utrzymanie współpracy z hotelami i obiektami noclegowymi w Polsce. Wspiera działania obiektów partnerskich Expedia Group pomagając maksymalizować efekty prezentacji ich oferty na stronach przy użyciu danych, wiedzy o trendach, siły marketingu i dystrybucji oraz zestawu narzędzi do zarządzania przychodami, dostarczanych obiektom przez Expedia Group 쉘로우 그레이브.
Doświadczenie hotelarskie zdobywał w Hotelu „Sobieski” w Warszawie, w dziale Marketingu, odpowiadał za dystrybucję oferty hotelu online oraz w „Orbis Travel”, w zespole obsługującym portal rezerwacyjny.

Z Mikołajem można było porozmawiać na temat współpracy z Expedią.

Agenda – od rana do wieczora wiedza i networking

Pierwsza połowa dnia (8:30 – 13:15, sobota, 13 kwietnia 2019)

}

8:30 – 9:00

Rejestracja Uczestników

}

9:00 – 9:15

 

Przywitanie i przedstawienie prelegentów oraz agendy

}

9:15 – 13:15

 

Jak rozliczać najem krótkoterminowy (forma rozliczania, podatek dochodowy, VAT, kasa fiskalna)

– Grzegorz Grabowski

 

 • Jaką formę rozliczenia najmu krótkoterminowego wybrać
 • Kiedy warto a kiedy trzeba rozliczać VAT
 • Jak zoptymalizować rozliczenia z właścicielami mieszkań
 • Kiedy warto a kiedy trzeba stosować kasę fiskalną
 • Jak rozliczać import usług, który występuje w przypadku najmu krótkoterminowego

Jak, leżąc na plaży w Hiszpanii, zarządzać apartamentami w Polsce, czyli automatyzacja wynajmu krótkoterminowego

– Michał Borychowski

 

Michał skupi się na automatyzacji i optymalizacji zarządzania najmem krótkoterminowym, a przede wszystkim na:
 • Sposobach na samodzielne zameldowanie gości
 • Korespondencji z gośćmi, z wykorzystaniem szablonów wiadomości
 • Usprawnieniach procesu sprzątania

Obsługa klienta bez wysiłku: sztuka delegowania i outsourcingu

– Marta Smith

 

Marta to fanka tworzenia systemów, które działają samodzielnie. W swojej prezentacji pokaże, w jaki sposób nie odbierać już telefonów od gości w środku nocy 😉
 • Jak zorganizować proces obsługi gości od rezerwacji aż po podziękowanie za pobyt
 • Jak przy pomocy automatyzacji odzyskać swój czas i oszczędzić pieniądze
 • Jak umiejętnie wprowadzić outsourcing procesu obsługi klienta
 • Jak dobra obsługa klienta może nam zapewnić bezpośrednie rezerwacje
}

13:15 – 14:15

Lunch

Druga połowa dnia (14:15 – 19:00, sobota, 13 kwietnia 2019)

}

14:15 – 17:45

Rynek kwater pracowniczych w porównaniu do wynajmu krótkoterminowego

– Kacper Krzyżostaniak

 

Na czym polega biznes kwater pracowniczych:
 • Jakie nieruchomości wybierać?
 • Jak wyremontować i wyposażyć te nieruchomości?
 • Kto jest lokatorem, a kto jest płacącym?
 • Jak zdobywa i obsługuje się klientów?
 • Jakie są podstawowe problemy (inwestycje, obłożenie, skala, płatności)?
 • Parametry finansowe tj. jak rentowny jest ten biznes?
Kwatery pracownicze vs apartamenty na doby:
 • Różny produkt, klient i marketing
 • Rodzaje nieruchomości
 • Różne modele operacyjne
 • Perspektywy rynkowe obydwu modeli
Rynek wynajmu krótkoterminowego rynkiem zagrożonym?
 • Możliwe regulacje w prawie
 • Wymagania formalne względem lokali
 • Konkurencja cenowa

Kilkaset procent wzrostu rocznie w wynajmie krótkoterminowym – jak to zrobić gta3 Cheatdownload?

– Kamil Kosior

 

Rent like home urosło bardzo szybko – w 2 lata od zera do 300 apartamentów. Taki wzrost wymagał dobrze zorganizowanego procesu pozyskiwania nowych apartamentów. O tym właśnie opowie Kamil:
 • Jak przygotować dobrą ofertę dla właścicieli apartamentów?
 • Jak dotrzeć do tych właścicieli?
 • Jak z nimi rozmawiać, żeby ich przekonać do współpracy?
 • Jaką umowę z nimi podpisać, żeby obydwie strony były zadowolone?
}

17:45 – 19:00

Rozmowy w mniej formalnej atmosferze

Gdzie i kiedy

Warszawa, Centrum Konferencyjne Zielna, 13 kwietnia 2019 (sobota), godz. 8:30 – 19:00

Centrum Konferencyjne Zielna

ul. Zielna 37, Warszawa

Partnerzy Konferencji

Jak było na poprzedniej edycji

Tak było na edycji 2019.

W 2018 roku sala była pełna, prelekcje ciekawe, a dyskusje bardzo gorące 영화 시. Bilety wyprzedały się na długo przed szkoleniem, a lista rezerwowa była dłuuuga.

Twoja inwestycja

Kup nagranie już teraz.

Powyższa cena jest kwotą brutto. Kupując nagranie akceptujesz regulamin. Po kliknięciu „Kup Nagranie” odpowiedni produkt zostanie dodany do Twojego koszyka w sklepie internetowym, gdzie będzie można opłacić zamówienie oraz ewentualnie podać dane do faktury. Jedynie opłacone zamówienie gwarantuje Ci dostęp do nagrania. W razie jakichkolwiek pytań lub problemów z płatnością, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

Pytania?

Skontaktuj się z nami

+48 507 029 298

szkolenia@wynajmistrz.pl

Masz pytania?

 

Organizator:

Kojok Sp. z o.o.

NIP 1182104354

REGON 360629800

J. Słowackiego 16/18 01-627 Warszawa